WESTLAND - U heeft er misschien al eentje gezien: een houten kast aan een lantaarnpaal. Dit is een bijenhotel. Hier vinden wilde bijen een veilige schuilplaats of plekje om te nestelen. De hotels hangen sinds kort op 27 plekken verspreid over heel de gemeente.

Als u vlakbij zo’n bijenhotel woont of er onderweg één tegenkomt, dan kunnen wij ons voorstellen dat u zich afvraagt of er nu een grotere kans is om gestoken te worden. Dat is niet zo, want de meeste wilde bijen steken niet. De mannetjesbijen van deze soorten hebben geen angel. Vrouwtjes wel, maar die is zo klein dat die niet door de mensenhuid heen prikt.

Bijen zijn hard nodig

De hotels hangen op plekken waar de omstandigheden voor wilde bijen goed zijn. Het liefst een beetje zonnig en uit de wind, maar vooral met genoeg bloemen in de buurt. Want bijen eten de nectar en het stuifmeel in bloemen. Ook bestuiven bijen bloemen met hun bezoek. Planten kunnen daardoor vruchten maken en zich voortplanten. Dat wij fruit en groenten kunnen eten, is voor een groot deel dankzij de bij.

Helaas zijn er steeds minder wilde bijen. Dat komt onder andere doordat er steeds minder plekjes zijn waar zij kunnen leven. Door bijenhotels op te hangen kunnen we daar iets aan doen. U kunt ook meehelpen! Hang bijvoorbeeld zelf een bijenhotel op in uw tuin en vervang tegels voor bloemen of planten die veel nectar geven. Of leg een geveltuintje aan.

Groen = Goud!

Het ophangen van bijenhotels is één van de maatregelen uit het Actieplan Groen = Goud om Westland groener en natuurvriendelijker te maken. Wij maakten dit plan samen met natuurorganisaties. De komende maanden houden wij goed in de gaten hoeveel bijen de hotels gebruiken.

Meer weten?

Voor dit project werkt gemeente Westland samen met BeeGrateful. Op de website van deze onderneming vindt u meer informatie over het belang van bijenhotels en een pagina met veelgestelde vragen